Podologia

Podologia

Konsultacja podologiczna

zebranie dokładnego wywiadu podologicznego

Pedicure podologiczny

Pedicure podologiczny – skrócenie i opracowanie paznokci, skórek oraz wałów okołopaznokciowych. Pozbycie się nadmiaru zrogowaceń przy użyciu skalpela. Zastosowanie specjalistycznych preparatów pielęgnacyjnych. Dedykowany osobom borykającym się z modzelami, odciskami, zrogowaciałym naskórkiem.

Pedicure podologiczny rozszerzony

Pedicure podologiczny rozszerzony – skrócenie i opracowanie paznokci, także zgrubiałych lub zmienionych chorobowo, skórek oraz wałów okołopaznokciowych. Pozbycie się nadmiaru zrogowaceń w postaci odcisków, modzeli, pękających pięt przy użyciu skalpela. Zastosowanie specjalistycznych preparatów pielęgnacyjnych.

Pedicure

Pedicure – skrócenie i opracowanie paznokci, skórek oraz wałów okołopaznokciowych. Pozbycie się martwego naskórka za pomocą frezarki. Zastosowanie specjalistycznych preparatów pielęgnacyjnych. Zabieg dedykowany osobom, które profilaktycznie dbają o swoje stopy, bądź zmagają się z niewielkim przesuszeniem i zrogowaceniem skóry.

Skrócenie paznokci

Skrócenie paznokci – prawidłowe skrócenie i opiłowanie paznokci. Dedykowane osobom z trudnościami w samodzielnym obcinaniu paznokci oraz tendencją do wrastających paznokci.

Skrócenie i opracowanie paznokci

Skrócenie paznokci i opracowanie wałów okołopaznokciowych – prawidłowe skrócenie i opiłowanie paznokci, opracowanie skórek oraz oczyszczenie wałów okołopaznokciowych. Dedykowane osobom z trudnościami w samodzielnym obcinaniu paznokci oraz tendencją do wrastających paznokci.

Usunięcie odcisku

Usunięcie odcisku – bezbolesne usunięcie miejscowego zrogowacenia wraz ze rdzeniem. Po zabiegu odczuwalna jest natychmiastowa ulga.

Usunięcie modzela

Usunięcie modzela – bezbolesne usunięcie miejscowego zrogowacenia. Już po pierwszym zabiegu widać różnicę w postaci gładszego naskórka i braku uczucia dyskomfortu.

Opracowanie pękających pięt

Opracowanie pękających pięt / rozpadlin – dokładne opracowanie pęknięć i rozpadlin ze zrogowaciałego naskórka, po czym staje się on gładki i sprężysty. Skutkuje to zmniejszeniem dyskomfortu i bólu przy chodzeniu. Zabieg kończy się zastosowaniem specjalistycznych preparatów i jest pierwszym krokiem do zagojenia skóry wraz z pielęgnacją domową.

Opracowanie paznokci pourazowych

Opracowanie paznokci pourazowych – oczyszczenie paznokcia z elementów, które nie przyklejają się do łożyska w celu jego prawidłowego i szybszego wzrostu.

Opracowanie paznokci zmienionych chorobowo

Opracowanie paznokci zmienionych chorobowo – oczyszczenie paznokcia zmienionego grzybiczo lub bakteryjnie. Zastosowanie specjalistycznych preparatów.

Usunięcie krwiaka podpaznokciowego

Usunięcie krwiaka podpaznokciowego – delikatne nakłócie struktur tkanki przy paznokciu bądź samego paznokcia w celu usunięcia krwi oraz osocza zebranego pod płytką paznokciową. Po zabiegu odczuwalna jest natychmiastowa ulga.

Podcięcie wrastającego paznokcia z opatrunkiem

Podcięcie wrastającego paznokcia z założeniem opatrunku – usunięcie fragmentu paznokcia wbijającego się w wał, powodującego stan zapalny. Następnie dezynfekcja, a także założenie opatrunku specjalistycznego.

Założenie opatrunku

Założenie opatrunku – oczyszczenie wałów okołopaznokciowych, dezynfekcja oraz założenie opatrunku w miejscu wrastającego paznokcia. Jest to kontynuacja terapii wrastających paznokci. Zabieg ten bywa niezwykle ważny, gdyż przy okazji dokonuje się oceny stanu gojenia.

Założenie klamry tytanowej

Założenie klamry tytanowej – przyklejenie do płytki paznokciowej w odpowiedni sposób klamry niklowo – tytanowej, korygującej kształt paznokcia. Stosuje się przy wrastających paznokciach.

Rekonstrukcja paznokcia

Rekonstrukcja paznokcia – tymczasowe odbudowanie paznokcia pourazowego (minimum 1/3 płytki paznokciowej) za pomocą specjalistycznej masy, dzięki której można cieszyć się naturalnym wyglądem, pomalować paznokcie hybrydą bądź zwykłym lakierem.

Terapia brodawek wirusowych

Terapia brodawek wirusowych – najczęściej jest to kilka wizyt, na których brodawki są oczyszczane, a następnie punktowo wypalane metodą elektrokoagulacji bądź chemicznie. Bardzo często mylone z odciskami, jednak są one wywołane czynnikiem zakaźnym – wirusem. Podobnie jak odciski, mogą powodować dyskomfort lub ból. Nieleczone lub leczone nieprofesjonalnie mogą rosnąć, a także „rozsiewać się” na większym obszarze skóry.

Podologia - cena i rezerwacja wizyty

Podologia

Zarezerwuj przez telefon pod numerem 508 44 18 88, poprzez email: recepcja@malaklinika.pl lub online w serwisie Booksy

Podologia
Usługa Cena brutto Czas trwania
Konsultacja podologiczna 100 zł 30 min.
Pedicure podologiczny 160 -200 zł 75 min.
Pedicure podologiczny rozszerzony 250 zł 105 min.
Pedicure podologiczny + hybryda 205 – 245 zł 100 min.
Pedicure podologiczny + zwykły lakier 190 – 230 zł 90 min.
Usunięcie odcisku 100 zł 30 min.
Doczyszczenie odcisku 80 zł 30 min.
Usunięcie modzela 100 zł 30 min.
Opracowanie pękających pięt 130 zł 45 min
Opracowanie rozpadlin 160 zł 60 min.
Skrócenie paznokci 60 zł 30 min.
Skrócenie paznokci i oczyszczenie wałów 80 zł 30 min.
Skrócenie i opracowanie paznokci z grubości 100 zł 45 min
Opracowanie paznokcia pourazowego 120 zł 30 min.
Doczyszczanie jednego paznokcia (kolejna wizyta do 6 tygodni) 80 zł 30 min.
Opracowanie paznokcia zmienionego chorobowo 150 zł 45 min
Opracowanie/ doczyszczanie kolejnego paznokcia 50 zł 30 min.
Podcięcie wrastającego paznokcia + opatrunek 150 zł 30 min.
Opatrunek 50 zł 20 min
Usunięcie krwiaka podpaznokciowego 120 zł 30 min.
Klamra tytanowa na wrastające paznokcie 190 zł 30 min.
Kontrola/ usuniecie klamry tytanowej 75 zł 30 min.
Przełożenie klamry tytanowej 100 zł 30 min.
Rekonstrukcja paznokcia 100 zł 45 min
Usunięcie i nowa rekonstrukcja 150 zł 60 min.
Zwalczanie brodawki wirusowej pierwsza wizyta 100 zł 30 min.
Zwalczanie brodawki wirusowej kolejna wizyta 80 zł 30 min.
Zwalczanie kolejnej brodawki 40 zł 30 min.

Polecamy również: