Toksyna botulinowa – Azzalure

Botox Azzalure doskonałym sposobem na zmarszczki i nadpotliwość

Toksynę botulinową stosujemy przede wszystkim w zabiegach takich jak:

  • redukcja zmarszczek mimicznych górnej części twarzy,
  • redukcja kurzych łapek botoxem,
  • usunięcie lwiej zmarszczki botoxem, czyli zmarszczek poprzecznych czoła,
  • usunięcie bruzdy marionetki,
  • podniesienie brwi,
  • podniesienie kącików ust botoxem,
  • usuwanie zmarszczek na brodzie i czole i szyi,
  • leczenie botoxem nadpotliwości: pach, stóp i czoła,

Naturalna toksyna botulinowa charakteryzuje się silnym działaniem. Wprowadza się ją pod skórę w celu „porażenia” nerwów odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek, czyli tworzenie się zagłębień w skórze. W efekcie ten obszar skóry, który dotąd był pokryty zmarszczkami lub głębszymi bruzdami, zaczyna się wygładzać. Cera wygląda na naciągniętą i nawilżoną. Prezentuje się nawet o kilkanaście lat młodziej.
Dokładny sposób działania toksyny botulinowej można określić jako hamowanie uwalniania acetylocholiny, czyli neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za przekaźnictwo impulsów pomiędzy nerwami a mięśniami.

Czy botox jest bezpieczny?

Lekarze medycyny estetycznej uspokajają swoje pacjentki, które poznając sposób działania toksyny botulinowej czasami zaczynają się obawiać, czy taki zabieg jest w pełni bezpieczny. Należy podkreślić, że botox, czyli toksynę botulinową wykorzystuje się w medycynie od wielu lat, np. do zabiegów leczenia zeza czy innych, w których trzeba zlikwidować nadmierne napięcie mięśni. Usuwanie zmarszczek botoxem jest zabiegiem bezpiecznym, ponieważ wykorzystuje się ją w małym stężeniu, niemającym wpływu na inne elementy układu nerwowego. Botox działa wyłącznie w tym miejscu, w którym go podano.
Usuwanie zmarszczek mimicznych toksyną botulinową nie jest zabiegiem bardzo bolesnym. Odczucia porównuje się do ugryzienia komara. Mimo to, dla jeszcze większego komfortu pacjentów, można przed zabiegiem nałożyć specjalny krem znieczulający.
Efekt zabiegu botoxem utrzymuje się przez około 4 – 6 miesięcy, a pierwsze widoczne rezultaty można zauważyć już po 7 dniach.

Zabiegi przeciwzmarszczkowe
Usługa Cena brutto Czas trwania Rezerwacja
Wygładzanie zmarszczek mimicznych – Toksyna botulinowa (Azzalure) – 1 okolica 450 zł 30 min.
Wygładzanie zmarszczek mimicznych – 2 okolice 700 zł 30 min.
Wygładzanie zmarszczek mimicznych – Cała twarz 1.199 zł 30 min.
Wygładzanie zmarszczek mimicznych – Twarz wraz z szyją 2.000 zł 30 min.
Wygładzanie zmarszczek mimicznych – Twarz wraz z szyją i dekoltem 1.600 zł 30 min.