Laser CO2

Laser CO2

Zabiegi laserem frakcyjnym ablacyjnym CO2

Zabiegi wykonywane laser CO2 dedykowane są pacjentom już powyżej 30 roku życia.

Laser CO2 dedykowany jest każdemu, kto obserwuje u siebie utratę napięcia skóry, pojawienie się pierwszych zwiotczeń, zmarszczek, bruzd, przebarwień czy rozstępów. Laser CO2 jest też skutecznym zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej, doskonale radzącym sobie z pogorszeniem kolorytu cery czy uporczywie widocznymi bliznami, np. potrądzikowymi.

Światło lasera CO2 wytwarza w skórze tysiące mikroskopijnych otworków, wokół których pozostawia nietknięte „kolumienki” zdrowej tkanki, co gwarantuje szybkie wyleczenie bez widocznych ranek na powierzchni skóry. Proces naturalnego gojenia mikrouszkodzeń jest pożądany, bo to nic innego, jak produkcja zupełnie nowych włókien kolagenowych i elastyny. W wyniku działania lasera CO2 następuje przebudowa struktury skóry, która zachodzi głęboko pod jej powierzchnią. W efekcie poprawia się: napięcie, ujędrnienie skóry, następuje spłycenie zmarszczek i bruzd, zmniejszenie przebarwień, wygładzenie blizn i keloidów.

Efekty zabiegów laserem frakcyjnym ablacyjnym CO2

Pierwsze efekty działania lasera CO2 zauważalne są już po ok. 14 dniach od zabiegu. Lekarze medycyny estetycznej mogą już wtedy zaobserwować:

 • zagęszczenie struktury skóry,
 • wyrównanie jej kolorytu i tekstury,
 • redukcję plam starczych, piegów, rozszerzonych porów czy rozstępów.

Laser frakcyjny doskonale działa również na blizny potrądzikowe, a nawet blizny pooparzeniowe i najtrudniejsze w leczeniu – blizny przerastające. Skóra twarzy, szyi, dekoltu czy dłoni po poddaniu resourfacingowi za pomocą lasera CO2 staje się wyraźnie zregenerowana i odmłodzona. Dokonuje się widoczne przywrócenie utraconej gęstości, co objawia się również podniesieniem owalu twarzy, zredukowaniem lub zlikwidowaniem zmarszczek – np. kurzych łapek i bruzdy palacza. Wszystko to dzięki całkowitej przebudowie kolagenu w tkance łącznej.

Zabiegi laserem frakcyjnym najlepiej wykonywać w liczbie od 4 do 6. Warto zachować między nimi odstęp co ok. 6 tygodni. Skóra po zabiegu jest bardzo gęsto pokryta mikroskopijnymi otworkami o głębokości ok. 2 mm każdy. Zazwyczaj jest też zaczerwieniona i może przez pewien czas dawać odczucia niewielkiego bólu i pieczenia. Lekarze medycyny estetycznej podkreślają, że nie należy jej przez kilka dni narażać na zabrudzenie, kurz, poddawać działaniu bakterii np. w saunie, basenie czy salach do ćwiczeń ruchowych. Powyższe niekomfortowe objawy można łagodzić, stosując kremy nawilżające lub preparaty specjalnie dedykowane skórze po zabiegach laserowych lub oparzeniach słonecznych. Po każdym z zabiegów należy przez okres ok. 4 tygodni unikać wystawiania skóry poddanej zabiegowi na działania promieniowania słonecznego oraz używać kremów z jak najwyższym filtrem przeciwsłonecznym.

Przeciwwskazania do zabiegów laserem CO2

 • ciąża, karmienie piersią
 • skłonność do tworzenia się bliznowców
 • leki steroidowe
 • stosowanie leków światłouczulających (odstawić co najmniej 4 tygodnie przed zabiegiem; IZOTRETINOINA – na 6 miesięcy przed zabiegiem!)
 • stosowanie ziół: dziurawiec, nagietek, kosmetyki z Retinolem C
 • otwarta rana lub stan zapalny w obszarze zabiegu
 • stosowanie retinoidów
 • choroba nowotworowa skóry
 • aktywna opryszczka

Laser CO2 na włókniaki i brodawki

Laser CO2 można wykorzystać także w celu usunięcia nieestetycznych włókniaków, brodawek i innych podobnych zmian skórnych. Najpierw zmiany te zostają ocenione i zaakceptowane do usunięcia. Dzięki temu, że laser CO2 posiada wymienną końcówkę chirurgiczną, za pomocą której lekarz medycyny estetycznej usuwa włókniaki, brodawki i inne zmiany skórne, to jest on uważany za wielofunkcyjne urządzenie, bez którego trudno sobie wyobrazić dzisiejszą medycynę.

Laser frakcyjny CO2
Usługa Cena brutto Czas trwania Rezerwacja
Laser frakcyjny CO2 – twarz 1.000 zł 30 min.
Laser frakcyjny CO2 – twarz, szyja, dekolt od 1.600 zł 30 min.
Laser frakcyjny CO2 – jedna okolica: np.: czoło, policzki, broda, okolica oczu, kurze łapki, dłonie 600 zł 30 min.
Laser frakcyjny CO2 – blizny i rozstępy od 500 zł 30 min.
Laser frakcyjny CO2 + osocze bogatopłytkowe

dodatkowo od plus 500 zł w zależności od rodzaju zabiegu, pozycja szczególnie rekomendowana dla pogłębienia efektów zabiegu przy skróceniu czasu gojenia

od plus 500 zł 30 min.