Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe z własnej krwi pacjenta

Dla kogo przeznaczony jest zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego?

Starzenie skóry to po prostu spowolnienie odnowy jej komórek. Nasz organizm staje się mniej wydolny niż w młodości, przestaje sobie radzić z ich samodzielną regeneracją. Terapia osoczem bogatopłytkowym dedykowana jest pacjentom poszukującym naturalnych metod regeneracji skóry lub uczulonych na inne preparaty.

Na czym polega zabieg?

Jest to rodzaj mezoterapii. Uzyskane z własnej krwi pacjenta osocze bogatopłytkowe wstrzykiwane bezpośrednio w skórę pacjenta, zawiera komórki i czynniki wzrostu, dzięki czemu w naturalny sposób stymuluje skórę do odnowy.

Efekty i korzyści

Skóra staje się gładsza, bardziej elastyczna, o jednolitym kolorycie i wyraźnie młodsza. Płytki krwi zawarte w osoczu: stymulują procesy regeneracji tkanek i gojenia, poprawiają gęstość, elastyczność i napięcie skóry, wspomagają proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych, aktywują komórki macierzyste, pobudzają komórki skóry do wytwarzania nowego kolagenu. Zabiegi najczęściej stosuje się dla poprawy wyglądu twarzy, okolic oczu (kurze łapki, cienie) i powiek, dekoltu oraz dłoni, redukcji zmarszczek i bruzd, wygładzenia blizn potrądzikowych oraz likwidacji skutków łysienia typu męskiego.

Przeciwwskazania

Ciąża, czynna infekcja, czynna opryszczka, zmiany ropne na skórze, infekcja ogólnoustrojowa

Czas trwania zabiegu

Szacunkowy czas zabiegu to ok. 60 min.

Specjaliści wykonujący zabieg:

dr n. med. Irina Borisovich
lek. med. Magdalena Łuczak
lek. med. Iwona Karaszewska
lek. med. Karolina Osiecka
piel. Jolanta Gąska