Mezoterapia
Mezoterapia mikroigłowa
Z wiekiem skóra coraz bardziej się starzeje i pojawiają się na niej pierwsze oznaki upływającego czasu. Utrata jędrności, coraz więcej zmarszczek i linii mimicznych – nie dodaje nam to urody a wręcz przeciwnie – sprawia, że wyglądamy smutno i staro. Rozwiązaniem tych problemów może się stać mezoterapia frakcyjna mikroigłowa.
Mezoterapia mikroigłowa – co to jest?
Mezoterapia mikroigłowa jest zabiegiem z wykorzystaniem derma rollera lub specjalnego urządzenia wyposażonego w cienkie pulsujące igiełki, które wbijają się w skórę i stymulują ją do odnowy. Kontrolowane delikatne nakłuwanie skóry stymuluje do odnowy włókna kolagenu i elastyny, sprawiając, że skóra napina się i postępują procesy jej regeneracji. Igły wbijające się w skórę podczas zabiegu mezoterapii pozwalają wtłoczyć do skóry składniki aktywne, które umożliwiają skórze regenerację. Wprowadzane substancje zależne są od tego, jaki efekt chcemy uzyskać – np. rozjaśnienie skóry, usunięcie przebarwień, nawilżenie lub spłycenie zmarszczek.
Mezoterapia mikroigłowa wykorzystuje naturalną zdolność organizmu do regeneracji. W miejscu, które jest uszkodzone, uaktywniają się czynniki wzrostu, które doprowadzają do odnowienia się tego obszaru. Nakłuwanie skóry doprowadza do mikrokrwawień i mikrourazów, które nie są w żaden sposób niebezpieczne, a wręcz przeciwnie – odmładzanie z zastosowaniem mezoterapii mikroigłowej jest czasami wręcz spektakularne. Z uszkodzonych naczyń krwionośnych wydostaje się krew, która zawiera płytki krwi z czynnikami wzrostu (podobne działanie jest wykorzystywane w zabiegu osoczem bogatopłytkowym, czyli inaczej wampirzym liftingu).
Po zabiegu skóra zachowuje się tak, jakby była zraniona – uruchamia wszystkie swoje siły i intensywnie się regeneruje, a efektu takiego nie da się uzyskać przez zastosowanie pielęgnacji zewnętrznej. Żaden krem, maseczka czy serum nie działają tak skutecznie, jak stymulowanie skóry poprzez jej odpowiednie nakłuwanie i pielęgnację z wykorzystaniem koktajlu nawilżająco-odżywczego. Zabieg aktywnie stymuluje fibroblasty oraz komórki macierzyste, dzięki czemu skóra regeneruje się na poziomie komórkowym.
Czym różni się mezoterapia mikroigłowa od bezigłowej?
Wyróżniamy trzy rodzaje mezoterapii – bezigłową i mikroigłową oraz igłową. Ta pierwsza wykonywana jest bez nakłuwania skóry, jedynie poprzez wykorzystanie zjawisk elektroforezy i elektroporacji. Elektroporacja zwiększa przepuszczalność skóry, natomiast elektroforeza sprawia, że skóra lepiej przyjmuje substancje aktywne występujące w preparacie regenerującym stosowanym podczas zabiegu. Mezoterapia bezigłowa jest bezinwazyjnym rodzajem mezoterapii, ale przynosi słabsze efekty. Mezoterapia mikroigłowa jest bardziej problematyczna, dlatego że po zabiegu widać ślady, ale za to daje naprawdę satysfakcjonujące efekty. Wyróżniamy jeszcze mezoterapię igłową, która polega na ostrzykiwaniu skóry osoczem lub witaminowym koktajlem.
Efekty mezoterapii
Dzięki mezoterapii mikroigłowej można poprawić wygląd skóry w wybranej partii ciała – na twarzy, szyi, dekolcie, dłoniach, pośladkach, udach, czy brzuchu. Skóra napina się i regeneruje, jest mocniej nawilżona i gładsza. Zmarszczki się spłycają i widać wyraźnie, że skóra wygląda na zdrowszą – jest grubsza, bardziej odporna na niekorzystne czynniki, a blizny ulegają spłyceniu. Niekiedy efekty mezoterapii mikroigłowej są widoczne już po jednym zabiegu, ale w przypadku skóry zniszczonej trzeba dwóch/trzech zabiegów, żeby zobaczyć pierwsze rezultaty. Dla osiągnięcia najlepszego efektu zaleca się serię 5-6 zabiegów w odstępach 10-21 dni.
Zalecenia przed i po zabiegu mezoterapii
Na 7 dni przed zabiegiem nie powinno się stosować antybiotyków, leków przeciwzapalnych (np. ibuprofenu lub aspiryny) oraz leków przeciwzakrzepowych. Przed zabiegiem nie można też spożywać alkoholu oraz korzystać z kąpieli słonecznych.
Po zabiegu mezoterapii mikroigłowej zaleca się stosowanie kremu regenerującego. Skóra może być nieco podrażniona i bolesna, więc trzeba się z nią obchodzić bardzo delikatnie. Przez kilka pierwszych dni nie wolno wykonywać peelingów (zarówno chemicznych, jak i mechanicznych), opalać się i korzystać z solarium. Skóra przed wyjściem na słońce powinna być zabezpieczana kremem z faktorem SPF 50.
Przeciwwskazania
Przeciwwskazaniami do mezoterapii mikroigłowej są:
- choroby skóry w tym aktywny stan zapalny, opryszczka, trądzik i stany ropne;
- ciąża i okres laktacji;
- cukrzyca;
- obecność wypełniaczy (mezoterapię można wykonać najwcześniej 3 tygodnie po wstrzyknięciu wypełniaczy);
- stan po operacji;
- kuracja kortykosteroidami (mezoterapia mikroigłowa może być wykonana najwcześniej po upływie miesiąca od zakończonej kuracji);
- stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi;
- skóra naczyniowa i ze skłonnością do tworzenia się blizn;
- stan podgorączkowy, przeziębienie;
- retinoidy (najwcześniej 6 miesięcy po zakończonej kuracji).
Dermapen 4.0 - cena i rezerwacja wizyty
Dermapen 4.0 - zabieg mezoterapii mikroigłowej
- zarezerwuj online, przez telefon pod numerem 508 44 18 88 lub poprzez email: recepcja@malaklinika.pl