Laser epilacyjny ELYSION

Laser epilacyjny ELYSION

Laser ELYSION

Laser epilacyjny

Tradycyjne golenie zbędnego owłosienia czy wyrywanie włosków to metody problematyczne i dające efekty na krótko. Niestety czynności takie trzeba powtarzać co kilka dni, a to powoduje stratę czasu i pieniędzy. Znacznie lepszym wyjściem jest depilacja laserowa, a dokładnie depilacja z wykorzystaniem urządzenia, jakim jest laser epilacyjny ELYSION.

Trwała epilacja włosów jasnych i ciemnych. Dlaczego warto skorzystać z epilacji laserowej?

Sporo naszej codziennej uwagi i wysiłku angażuje walka z owłosieniem na obszarach ciała, na których wcale go nie oczekujemy. Golimy włoski a one wyrastają mocniejsze. Wyrywamy, depilujemy i razimy prądem a one pojawiają się prędzej, czy później w tych samych miejscach z tym samym natężeniem, po drodze męcząc nas, a to zapaleniem mieszków włosowych, a to podrażnioną skórą czy wrastającymi pod skórę włoskami. Rozwiązaniem jest tutaj trwała epilacji owłosienia.

Depilacja laserowa wpływa pozytywie nie tylko na wygląd, ale też na codzienny komfort, dlatego że systematyczne usuwanie owłosienia tradycyjnymi metodami może mocno podrażania skórę, a nawet ją uszkadzać, zwiększając ryzyko wystąpienia np. czyraka pod pachami.

ELYSION to:

 • laser diodowy do epilacji wykonany w elitarnej technologii USP, co gwarantuje najwyższą moc i najkrótszy impuls,
 • laser posiadający najwyższą częstotliwość impulsów 3Hz dla każdej gęstości energii i czasu trwania impulsu,
 • laser skutecznie epilujący wszystkie kolory włosów – aplikatory emitujące dwie różne długości fali – światło o 2 różnych długościach fali: 755nm, 808nm (Elysion znacznie skuteczniej epiluje jasne włosy w porównaniu z innymi, dostępnymi laserami diodowymi),
 • laser Elysion posiada dwa tryby pracy: statyczny (do 3Hz) i dynamiczny bezbolesny (do 15Hz),
 • laser Elysion jest najbezpieczniejszym laserem diodowy do epilacji, ponieważ posiada chłodzenie Crystal Freeze i najkrótszy czas impulsu (gwarantuje stabilną temperaturę naskórka 5ºC podczas całego zabiegu, bez względu na temperaturę otoczenia i czas trwania zabiegu i bez ryzyka wystąpienia bólu u pacjenta)

Czym jest depilacja laserem diodowym?

Diodowy laser ELYSION wykonany jest w najnowocześniejszej technologii USP, która zapewnia najwyższą moc i jednocześnie najkrótszy czas wysyłania impulsu, co skraca też czas zabiegu. Działanie lasera epilacyjnego opiera się na zjawisku fotodermolizy. Laser wytwarza wiązkę światła, która pochłaniana jest przez zawarty w trzonie włosa barwnik – melaninę i przenika do mieszka włosowego, bezpowrotnie go uszkadzając. Uszkodzenie to uniemożliwia regenerację i odrastanie włosa. Laser ELYSION emituje światło o długości 755 nm, które jest absorbowane nawet przez włosy o niewielkiej zawartości melaniny, co przekłada się na wysoką skuteczność lasera w usuwaniu bardzo jasnego owłosienia.

Czy laser epilacyjny jest bezpieczny?

Epilacja laserowa jest bezpieczna dla skóry i dla całego organizmu. Zabieg daje miejscowe, a nie ogólnoustrojowe efekty, więc nie trzeba się obawiać, że niechcący usuniemy włosy w innych miejscach na ciele – po prostu nie ma takiej możliwości. Trwałe usuwanie owłosienia dotyczy tylko włosków poddanych działaniu lasera.
Zabieg jest nieinwazyjny, dlatego nie trzeba się go obawiać. Laser ELYSION jest bardzo precyzyjny i spełnia restrykcyjne normy. Dodatkowo wiedza i doświadczenie naszego personelu sprawiają, że podczas zabiegu można się całkowicie rozluźnić.

Bezpieczny zabieg epilacji to zabieg, w którym ryzyko oparzeń skóry zostało zminimalizowane. Spełnienie tego warunku wymaga, aby impuls lasera był prostokątny oraz rozkład energii w plamce był równomierny. Laser ELYSION umożliwia idealnie równomierny rozkład energii w plamce, co przekłada się na równomierne nagrzewanie włosa. Zapewnia to wysoką skuteczność zabiegu przy braku ryzyka punktowych oparzeń.

Ile zabiegów depilacji laserowej trzeba wykonać?

Dla maksymalnej skuteczności zabiegów epilacji ważna jest ich cykliczna powtarzalność z uwagi na fakt, że skutecznemu usunięciu ulegają tylko te włosy, które podczas zabiegu są w fazie wzrostu. Faza ta zwana anagenem jest czasem, w którym połączenie pomiędzy mieszkiem włosowym a trzonem włosa jest aktywne. W fazie przejściowej zwanej katagenem włos uwalnia się z macierzy mieszka włosowego i wędruje do góry – następuje zatrzymanie funkcji wzrostowych. Ostatnią fazą jest telogen – okres zamierania i wypadania włosa. Włos nie ma wtedy połączenia z macierzą.

Zabiegi przeprowadzone w dwóch ostatnich fazach są mało skuteczne. Dlatego też zabieg epilacji włosów należy powtórzyć po upływie ok. 5 tygodni, aby usunąć z tego samego obszaru kolejną partię włosków wyrastających w fazie wzrostu (anagenu). Po upływie kolejnych 5 tygodni dla pewności warto usunąć resztę owłosienia.

Laser epilacyjny ELYSION

Depilacja laserowa - efekty

Laser epilacyjny ELYSION usuwa owłosienie na stałe. Włoski nigdy już nie odrastają, dzięki czemu można się cieszyć idealnie gładką skórą w każdej sytuacji. Skóra wygląda na zadbaną, dlatego że nie widać na niej tych charakterystycznych ciemnych kropeczek, które pozostają zwykle na miejscu przyciętych tuż przy skórze włosków. Im ciemniejszy jest włos, tym lepsze są efekty zabiegu.
Trwałe usunięcie dotyczy około 86-96% włosów zależnie od zawartości barwnika (melaniny). Nieliczne włosy mogą odrastać w ciągu życia – niekiedy wahania poziomu hormonów powodują ponowne uaktywnienie mieszków, ale ilość odrastających włosków jest niewielka i z reguły włoski takie są mało widoczne – dużo cieńsze i jaśniejsze, niż przed epilacją. W takiej sytuacji można przeprowadzić delikatny zabieg przypominający i wciąż cieszyć się gładkimi nogami, okolicą bikini, czy pach.

Przeciwwskazania

Mimo że depilacja laserowa jest polecana naprawdę dużemu gronu Klientów, istnieją pewne przeciwwskazania do wykonywania tego zabiegu. Są nimi:

 • terapia retinoidami i tetracyklinami;
 • choroby skóry;
 • przyjmowanie sterydów lub leków hormonalnych;
 • niedawno wykonane peelingi, szczególnie te bardzo głębokie;
 • okres do kilku pierwszych dni po depilacji woskiem, maszynką lub kremem;
 • choroba nowotworowa;
 • mocna opalenizna, również ta uzyskana dzięki samoopalaczowi.

Możliwe skutki uboczne

Przemijającym skutkiem ubocznym depilacji laserowej mogą być lekkie zaczerwienienia i podrażnienia skóry, które bardzo szybko mijają.

Epilacja laserowa - cena

Kosz epilacji laserowej jest uzależniony od obszaru, z którego chcemy usunąć włoski. Dokładny cennik znajduje się poniżej. Cena epilacji dotyczy jednego zabiegu na wybranej okolicy.

Najczęściej zadawane pytania

Na czym polega zabieg?

Działanie lasera epilacyjnego opiera się na zjawisku fotodermolizy. Laser wytwarza wiązkę światła, która pochłaniana jest przez zawarty w trzonie włosa barwnik – melaninę i przenika do mieszka włosowego, bezpowrotnie go uszkadzając.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Dla każdej osoby, która pragnie na stałe pozbyć się niechcianego owłosienia

Jak długo trwa zabieg?

Od 15 do 120 minut w zależności od obszaru ciała.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg jest niezbyt bolesny – pacjent czuje przenikanie mikrowiązki światła wzdłuż łodygi włosa aż do jego mieszka włosowego i macierzy. Odczucie przypominające przekłuwanie ciepłej igiełki przez skórę. Bolesność uzależniona od indywidualnego progu bólowego.

Jak często należy powtarzać zabieg?

Laser epilacyjny ELYSION

Epilacja laserowa galeria zdjęć

Epilacja laserowa - cena i rezerwacja wizyty

Epilacja damska - Laser epilacyjny ELYSION

- zarezerwuj przez telefon pod numerem 508 44 18 88, poprzez email: recepcja@malaklinika.pl lub online w serwisie Booksy

Epilacja – Laser epilacyjny ELYSION
Usługa Cena brutto Czas trwania
Epilacja wąsik/baki 139 zł 30 min.
Epilacja broda 139 zł 30 min.
Epilacja dłonie 139 zł 30 min.
Epilacja linia brzucha 149 zł 30 min.
Epilacja brzuch 349 zł 45 min.
Epilacja plecy 449 zł 80 min.
Epilacja klatka piersiowa 399 zł 60 min.
Epilacja kark 199 zł 45 min.
Epilacja pachy 199 zł 30 min.
Epilacja ramiona/przedramiona 249 zł 45 min.
Epilacja całe ręce 399 zł 75 min.
Epilacja uda+kolana 349 zł 80 min.
Epilacja łydki+kolana 349 zł 80 min.
Epilacja całe nogi 499 zł 90 min.
Epilacja bikini płytkie 249 zł 45 min.
Epilacja bikini głębokie 299 zł 60 min.
Epilacja pośladki 249 zł 30 min.
Epilacja szpara pośladkowa 149 zł 30 min.

Polecamy również: