Trycholog – trychologia kosmetologiczna

Trycholog trychologia kosmetologiczna

Trycholog

Trychologia kosmetologiczna

Trychologia jest jedną z dziedzin dermatologii zajmującą się diagnostyką schorzeń owłosionej skóry głowy i włosów, ale również procesem leczniczym i pielęgnacyjnym. Trychologia jest nauką interdyscyplinarną i jest ściśle powiązana z: endokrynologią, ginekologią, pychologią/psychiatrią, dietetyką oraz kosmetologią oraz medycyną estetyczną.

mgr Anna Jakubczyk-Słabicka

Trycholog, Członkini Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego.
Doktorantka nauk medycznych Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (Wydział Lekarski). Absolwentka chemii kosmetycznej na Uniwersytecie Gdańskim, przemysłu farmaceutyczno-kosmetycznego na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym oraz studiów podyplomowych „Trychologia kosmetologiczna” w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku.

Anna Jakubczyk-Słabicka Trycholog

Kiedy warto udać się do trychologa?

  • Profilaktycznie, jeśli chcemy sprawdzić czy nasza skóra głowy i włosy są w dobrej kondycji.
  • Gdy borykamy się z problemem nadmiernego wypadania włosów, łupieżem, nadmiernym przetłuszczaniem, świądem, suchością i zaczerwienieniem owłosionej skóry głowy lub podobnymi dolegliwościami.
  • Gdy problem występuje od dawna.

Przygotowanie do pierwszej wizyty:

  • nie myj włosów przynajmniej 24h,
  • zabierz ze sobą listę aktualnie przyjmowanych leków oraz suplementów diety,
  • przygotuj listę produktów kosmetycznych, których używasz w codziennej pielęgnacji,
  • przygotuj swoją historię leczenia, odbyte operacje/zabiegi?
  • nie stosuj stylizatorów takich jak lakier do włosów, guma, suchy szampon- mogą one powodować zaburzenie obrazu trichoskopowego,
  • wykonaj lub przygotuj aktualne wyniki badań takich jak: morfologia z rozmazem, OB, CRP, TSH, FT3, FT4, anty-TPO, anty-TG, ferrytyna, żelazo, kwas foliowy, witamina B12.

Jak wygląda konsultacja trychologiczna?

Wizyta trwa około 1 godziny.

Pierwszym etapem jest przeprowadzenie wnikliwego wywiadu. W trakcie trwania wywiadu oceniane są wszystkie przyczyny, które mogą przyczynić się do problemu związanego z włosami oraz owłosioną skórą głowy.

Drugim etapem konsultacji jest badanie trichoskopem. Pod mikrokamerą oceniany jest stan skóry, mieszków włosowych, naczyń krwionośnych oraz włosów. Dzięki dużemu przybliżeniu jesteśmy w stanie rozpoznać problem.

Trzecim etapem konsultacji jest omówienie problemu, dobranie odpowiedniego planu pielęgnacyjnego lub skierowanie do innego specjalisty, jeśli jest taka konieczność oraz zlecenie dodatkowych badań.

Zabiegi trychologiczne - cena i rezerwacja

Zabiegi trychologiczne

- zarezerwuj przez telefon pod numerem 508 44 18 88, poprzez email: recepcja@malaklinika.pl lub online w serwisie Booksy

Zabiegi trychologiczne
Usługa Cena brutto Czas trwania
Konsultacja trychologiczna 200 zł 60 min.