Powiększanie – wypełnianie ust

Zabieg wypełniania ust w Gdańsku

Powiększanie

Wypełnianie ust

Usta są tym elementem twarzy, na który najbardziej zwracamy uwagę. Piękne, pełne, kształtne i jędrne usta są marzeniem wielu kobiet na całym świecie. Niestety, ale Polki najczęściej naturalnie obdarzone są wąskimi ustami. Na szczęście z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, a konkretniej zabieg wypełniania ust.

Jak wygląda wypełnianie ust?

Najczęściej do zabiegu wypełnienia ust wykorzystuje się preparaty bazujące na kwasie hialuronowym, jak np. Art. FillerLips czy Art. FillerLipsSoft. Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w skórze, więc bezpieczną dla organizmu człowieka. Doskonale wiąże wodę, w efekcie tworząc piękne, duże i pełne usta.
Zabieg wypełnienia ust polega na wstrzyknięciu preparatu odpowiednią techniką. Rodzaj preparatu dobiera się też do potrzeb danej osoby. Przed zabiegiem można znieczulić usta kremem znieczulającym typu Emla, a w razie potrzeby także wykonać znieczulenie dentystyczne. To sprawia, że zabieg jest komfortowy dla pacjenta. Po zabiegu usta są lekko napuchnięte, zaczerwienione, a miejscami mogą pojawić się niewielkie siniaczki, które znikają po paru dniach. Ostateczny wygląd ust uzyskujemy po kilkunastu dniach od zabiegu, gdy usta się całkowicie wygoją, a wstrzyknięty kwas hialuronowy się w nich odpowiednio ułoży. Zabieg wypełnienia ust zazwyczaj trwa około godziny. Można zastosować dowolną ilość preparatu, w zależności od efektów, jakie chce się otrzymać. Często kobiety decydują się najpierw na zaledwie 0,5 ml, by zobaczyć jak będą wyglądać, a następnie umawiają się na kolejny zabieg w celu dostrzyknięcia dodatkowej ilości preparatu.

Wyrównanie kształtu ust i poprawa symetrii ust

Zabiegiem wypełnienia ust można nie tylko optycznie powiększyć usta, ale także wyrównać ich kształt lub całkowicie go odmienić czy zlikwidować asymetrię między górną a dolną wargą. Wypełnienie ust pozwala też podnieść opadającą wargę oraz nawilżyć usta, które mają skłonność do pierzchnięcia.
Zabieg wypełnienia ust wykonuje lekarz medycyny estetycznej lub kosmetolog, który poza wyższym wykształceniem kierunkowym odbył też niezbędne szkolenia.
Polecane preparaty do powiększania ust – Art. FillerLips i Art. FillerLipsSoft
Lekarze medycyny estetycznej bardzo chętnie decydują się na preparat Art. FillerLips lub Art. FillerLipsSoft. Ich zaletą jest to, że zostały stworzone w oparciu o innowacyjną technologię TRI-HYA, która łączy w sobie trzy rodzaje kwasów hialuronowych: wolnego kwasu hialuronowego oraz usieciowanego o długich i bardzo długich łańcuchach.

Wskazania

  • wąskie usta, zbyt małe, niesymetryczne.
  • utrata jędrności, nawilżenia,
  • utrata odpowiedniego kształtu, konturu ust.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do zabiegu jest każda aktywna infekcja (jak angina, opryszczka, infekcja dróg moczowych, próchnica itd.), aktywne choroby nowotworowe, chemio- i radioterapia, nieuregulowane choroby ogólnoustrojowe (jak cukrzyca typu 1 i 2, nadciśnienie tętnicze), niektóre choroby autoimmunologiczne, leczenie stomatologiczne (obowiązuje dwutygodniowy okres karencji, również po wybielaniu, piaskowaniu zębów), zaburzenia krzepnięcia, ciąża i okres laktacji, a także stosowanie niektórych leków (antybiotyków, izotretinoiny).

Działanie

Wypełnianie ust kwasem hialuronowym przynosi doskonałe efekty nawilżenia oraz pożądany kształt linii wargowej. W przypadku zastosowania kwasu hialuronowego nieusieciowanego efektem jest przede wszystkim nawilżenie skóry ust, natomiast w przypadku kwasu hialuronowego usieciowany uzyskujemy efekt modelowania ust.

Przed zabiegiem

Przed zabiegiem pacjent nie musi robić nic.

Po zabiegu

Ostateczny efekt jest widoczny po dwóch tygodniach, wtedy też powinna odbyć się wizyta kontrolna, aby lekarz mógł ocenić wynik zabiegu.

Najczęściej zadawane pytania

Na czym polega zabieg?

Lekarz wstrzykuje kwas hialuronowy za pomocą kaniuli lub igły w głąb czerwieni wargowej i okolic ust.

Jak długo trwa zabieg?

Czas zabiegu wynosi około 15 – 30 minut.

Czy zabieg jest bolesny?

Podczas zabiegu może wystąpić uczucie dyskomfortu.

Jakie są efekty po zabiegu?

Po zabiegu może się pojawić chwilowy obrzęk utrzymujący się od 2 do 5 dni, siniaczki / krwiaczki, ustępujące w ciągu 5 – 7 dni i krótkotrwała bolesność dotykowa.

Jak często należy powtarzać zabieg?

Efekt utrzymuje się około 6 – 12 miesięcy.

Zabieg wypełniania ust w Gdańsku

Powiększanie ust - cena i rezerwacja wizyty

Modelowanie kształtu ust

- zarezerwuj przez telefon pod numerem 508 44 18 88, poprzez email: recepcja@malaklinika.pl lub online w serwisie Booksy

Modelowanie kształtu ust
Usługa Cena brutto Czas trwania
Modelowanie kształtu ust 1.000 zł 30 min.

Daniel Nolberczak - ZnanyLekarz.pl
Jerzy Iskrzycki - ZnanyLekarz.pl
Martyna Klecha - ZnanyLekarz.pl

Polecamy również: