Lash lifting laminowanie rzęs

Lash lifting laminowanie rzęs

Lash lifting

Laminowanie rzęs

LASH LIFTING – idealne rzęsy w jeden dzień

Stan rzęs znacząco wpływa na wygląd całej twarzy. Ideałem są długie, geste, grube i podkręcone rzęsy. Takie rzęsy wzmacniają oprawę oczu i „otwierają” oczy, nadając spojrzeniu świeżości i zalotności. Efekt pięknego spojrzenia można teraz osiągnąć przez laminowanie rzęs, czyli inaczej lash lifting.

Laminowanie rzęs (Lash lifting) - co to jest?

Zabieg laminowania rzęs polega na pokryciu rzęs płynną keratyną. Keratyna wnika we włókna włosków, wypełnia drobne szczeliny, mocno nawilża rzęsy, pogrubia je i wygładza. W składzie preparatu laminującego są też witaminy, mikroelementy i cenne olejki, które odżywiają suche i cienkie rzęsy, sprawiając, że spojrzenie staje się dużo bardziej atrakcyjne.

Preparat wykorzystany do laminowania rzęs to unikalna mieszanka hydrolizowanej keratyny, olejków macadamia, jojoba, migdałowego, arganowego i szafranowego oraz kolagenu roślinnego, gliceryny, kwasu hialuronowego, witaminy E, witaminy C i witaminy B6. Ta odżywcza bomba wnika w głąb rzęs i zapewnia im nienaganny wygląd aż do końca cyklu ich życia.

Przebieg laminowania rzęs – jak wygląda zabieg?

Przed zabiegiem kosmetyczka dokładnie usuwa makijaż oczu i zabezpiecza powieki specjalnymi taśmami, by dolne i górne rzęsy nie sklejały się ze sobą i by wykorzystane preparaty nie miały kontaktu z gałkami ocznymi i błonami śluzowymi Klientki.

Pierwszym etapem zabiegu lash lifting jest naniesienie na rzęsy specjalnego komponentu, który ma za zadanie otworzyć łuski rzęs, czyli zewnętrzne komórki włosków. Przez otwarte łuski rzęsy dosłownie chłoną aktywne składniki komponentu i są przygotowywane do właściwego zabiegu. Wchłanianie komponentu sprawia, że mocno odżywione rzęsy unoszą się i podwijają.

Następnym etapem jest nałożenie na rzęsy składników pogrubiających. Laminacja polega na nałożeniu na rzęsy specjalnego olejku keratynowego i na tym etapie można też dodatkowo podkręcić rzęsy – wszystkie lub tylko określony fragment (np. końcówki czy rzęsy w zewnętrznych kącikach oczu) Ich odpowiednie wystylizowanie pozwala uzyskać wybrany efekt – otwarcie oka, odświeżenie spojrzenia czy efekt optycznie dłuższych rzęs. W trzecim etapie kosmetyczka nanosi na rzęsy wybrany pigment, który wzmacnia kolor i jeszcze bardziej podkreśla rzęsy. Zwykle jest to intensywnie czarny pigment.

W konsekwencji trzech etapów zabiegu uzyskujemy analogicznie:

 • odżywienie i uniesienie rzęs;
 • pogrubienie włosków;
 • przyciemnienie rzęs.

Zabieg laminowania powinien być wykonany wyłącznie w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, w którym stosuje się atestowane i bezpieczne preparaty. Kosmetyczka wykonująca zabieg musi mieć odpowiednie przeszkolenie i stosować wszystkie środki bezpieczeństwa.

Wskazania do zabiegu laminowania rzęs

Wskazaniami do laminowania rzęs są cienkie, krótkie i proste rzęsy. Zabieg doskonale nadaje się też dla pań, u których:

 • rzęsy rosną naturalnie ku dołowi;
 • występuje efekt tzw. opadających powiek;
 • istnieje konieczność rezygnacji z codziennego makijażu oczu albo przynajmniej tuszowania rzęs;
 • nie sprawdza się zabieg przedłużania rzęs.

Laminowanie daje doskonałe efekty w przypadku osłabionych i przesuszonych włosków oraz w przypadku nadwrażliwości na kolorowe kosmetyki.

Lash lifting to idealny zabieg dla Pań, które nie mogą sobie na co dzień pozwolić na noszenie sztucznych rzęs czy mocnego makijażu albo nie chcą tego robić. Zabieg laminowania rzęs jest bezpieczny – nie uczula, nie podrażnia i nie obciąża rzęs tak, jak sztuczne kępki.

Przeciwwskazania do zabiegu laminowania rzęs

Zabieg laminowania rzęs jest bezpieczny i polecany dużemu gronu Pań, ale nie może być wykonywany w przypadku przeciwwskazań takich jak:

 • alergiczne choroby oczu;
 • nadwrażliwość oczu;
 • trichotillomania;
 • jęczmień, zaćma, jaskra;
 • chemioterapia;
 • zapalenie spojówek i inne infekcyjne schorzenia oczu;
 • zapalenie rogówki;
 • urazy, otarcia, obrzęki i oparzenia w okolicach oczu;
 • stan po zabiegach operacyjnych w obrębie (lub okolicach) oczu.

Laminowanie rzęs - efekty

Laminowanie rzęs pozwala pogrubić włoski i dogłębnie je odżywić, dzięki czemu są mocniejsze i bardziej odporne na codzienne zniszczenia czy wysuszenie. Ponadto uzyskuje się efekt podkręcenia rzęs. Po zabiegu laminowania rzęsy naturalnie się podwijają, więc nie już konieczności stosowania zalotki, a w niektórych przypadkach można nawet zrezygnować z używania tuszu do rzęs. Efekt jest widoczny, ale bardzo delikatny. Utrzymuje się przez cały cykl życia rzęs, czyli ok. 6-8 tygodni. Po tym czasie rzęsy systematycznie wypadają, a na ich miejsce wyrastają nowe, proste włoski.

Ogromną zaletą zabiegu lash lifting jest to, że efekt zanika stopniowo, wraz z wypadaniem laminowanych rzęs.

Postępowanie po zabiegu laminowania rzęs

Przez pierwsze 48 godzin nie zaleca się noszenia soczewek kontaktowych, pocierania oczu, moczenia rzęs (kąpiel, basen), korzystania z sauny, wykonywania makijażu oczu i używania w okolicach oczu kosmetyków pielęgnacyjnych. W celu przedłużenia efektów zabiegu trzeba też jak najmocniej ograniczyć moczenie rzęs, szczególnie kąpiele w słonej morskiej wodzie.

Efekt przed i po zabiegu

Lash lifting - cena i rezerwacja wizyty

Lash lifting laminowanie rzęs

- zarezerwuj online, przez telefon pod numerem 508 44 18 88 lub poprzez email: recepcja@malaklinika.pl

Lash lifting laminowanie rzęs cennik
Usługa Cena brutto Czas trwania
Lash lifting laminowanie rzęs 150 zł 90 min.

Polecamy również: