Kwas hialuronowy – Wypełnianie zmarszczek, modelowanie

Kwas hialuronowy wypełnianie zmarszczek

Kwas hialuronowy

wypełnienie zmarszczek

Skóra człowieka starzeje się w zasadzie już od narodzin. Każdego dnia stopniowo traci napięcie, wytwarza coraz mniej kolagenu i elastyny, traci podściółkę tłuszczową, staje się bardziej wiotka i pomarszczona.

Szybki i efektywny sposób likwidacji zmarszczek - kwas hialuronowy

Już po 20 roku życia można zauważyć pierwsze drobne zmarszczki, które na początku występują głównie na twarzy i nazywane są zmarszczkami mimicznymi. Z czasem dochodzą kolejne i pojawiają się też głębsze bruzdy. Na szczęście drobne zmarszczki i głębsze bruzdy można skutecznie wypełnić, przywracając skórze młodzieńczy wygląd i gładką strukturę.

Kwas hialuronowy to recepta na zmarszczki

Kwas hialuronowy w skórze człowieka występuje naturalnie w postaci soli sodowej (hialuronian sodu) i wraz z kolagenem stanowi jej główny składnik. Te dwie substancje najmocniej odpowiadają za stan skóry, zapewniając jej jędrność i gładkość.

Naturalnie występujący kwas hialuronowy osiąga najwyższe stężenie w skórze właściwej, w mazi stawowej oraz w ciele szklistym oka. Kwas hialuronowy jest również składnikiem płynów ustrojowych i tkanki łącznej. To również główny budulec ścian naczyń krwionośnych.

Kwas hialuronowy jest tak ważnym składnikiem skóry, ponieważ przede wszystkim odpowiada za utrzymanie w niej wody, a co się z tym wiąże, również jej jędrności i optymalnej sprężystości. Warto też wiedzieć, że jedna cząsteczka kwasu hialuronowego wiąże co najmniej 250 cząsteczek wody.

Od ok. 20-25 roku życia rozpoczyna się powoli postępujący proces starzenia skóry, polegający na coraz szybszej utracie kwasu hialuronowego i spowolnieniu jego naturalnej odbudowy. Skutkuje to pojawianiem się zmarszczek, zwiotczeniem i wysuszeniem oraz stopniowym opadaniem skóry, co zmienia owal kształtu twarzy. Jedną z najlepszych metod powstrzymania tego procesu, czyli wygładzenia zmarszczek oraz odbudowy utraconej objętości, jest zastosowanie kwasu hialuronowego.

Rodzaje preparatów z kwasem hialuronowym

Medycyna estetyczna ma dostęp do sporej ilości różnorodnych preparatów kwasu hialuronowego. Konkretny preparat dobiera się nie tylko pod względem jego indywidualnych właściwości, ale także w zależności od przeznaczenia, miejsca iniekcji i kondycji skóry pacjenta. Ważne jest też dopasowanie go pod względem odpowiedniej gęstości w stosunku do aktualnych potrzeb skóry.

Kwas hialuronowy o drobniejszych cząsteczkach i delikatnej strukturze dedykowany będzie do rewitalizacji, poprawienia nawilżenia i napięcia skóry oraz wypełnienia drobnych zmarszczek. Inna gęstość służyć będzie wypełnieniu konturu ust czy czerwieni wargowej lub średnich zmarszczek. Specjaliści medycyny estetycznej stosują produkty z kwasem hialuronowym o większej gęstości do wypełnienia głębokich bruzd lub do wykonania wolumetrycznej korekcji twarzy. Zabieg polega na wstrzyknięciu preparatu w odpowiednim rejonie, z zachowaniem odpowiedniej techniki wkłucia oraz podając go na właściwą dla niego głębokość skóry.

Dodatkową zaletą podania kwasu hialuronowego jest jego zdolność do stymulacji produkcji kolagenu, co oznacza, że po wchłonięciu się produktu skóra odbudowuje się kompleksowo. Efekty zabiegu widoczne są natychmiast po jego wykonaniu.

Zastosowanie kwasu hialuronowego:

 • wypełnienie „doliny łez” (zagłębienia biegnącego od wewnętrznego kącika oka do środkowej części policzka)
 • wypełnienie bruzd nosowo-wargowych
 • korekcja kształtu nosa
 • konturowanie i powiększenie ust
 • wypełnienie „linii marionetki”
 • wypełnienie „zmarszczek palacza”
 • niechirurgiczna korekcja brody
 • wypełnienie zmarszczek poziomych czoła
 • podkreślenie i odbudowa kości policzkowych

Efekt po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego utrzymuje się średnio od 6 do 12 miesięcy.

Przeciwwskazania

 • ciąża, karmienie piersią
 • choroby o podłożu autoimmunologicznym
 • skłonność do powstawania blizn przerostowych
 • stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik)
 • choroby nowotworowe.

Wypełniacze - cena i rezerwacja wizyty

Wypełniacze

Zarezerwuj przez telefon pod numerem 508 44 18 88, poprzez email: recepcja@malaklinika.pl lub online w serwisie Booksy

Wypełniacze
Usługa Cena brutto Czas trwania
Wypełniacze 1 ml 1.000 zł 30 min.
Wypełniacze / Modelowanie kształtu ust 1.000 zł 30 min.
Wypełniacze / Wolumetria 1 ml 1.000 zł 30 min.
Wypełniacze / Wolumetria 2 ml 1.800 zł 30 min.
Lifting hybrydowy (3 ampułki) 2.500 zł 30 min.

Rezerwuj wizytę przez znanylekarz.pl

Daniel Nolberczak - ZnanyLekarz.pl
Jerzy Iskrzycki - ZnanyLekarz.pl

Polecamy również: