Kwas hialuronowy – Wypełnianie zmarszczek, modelowanie

Kwas hialuronowy wypełnianie zmarszczek, modelowanie

U kogo stosowany jest kwas hialuronowy?

U kobiet i mężczyzn, którzy pragną skutecznie wygładzić i zredukować zmarszczki i bruzdy, którzy chcą przywrócić twarzy młody wygląd.

Jaki jest cel zabiegu?

Zabieg ma na celu uzupełnienie objętości twarzy związanej z wiekiem lub szczególnym układem anatomicznym. Podczas zabiegu występuje niezbyt dokuczliwe uczucie „rozpierania” w warstwie podskórnej, dlatego przed rozpoczęciem zabiegu lekarz decyduje o ewentualnym zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Kwas hialuronowy to związek, który wiąże wodę w skórze właściwej. Może on być bezpiecznie stosowany bez konieczności wykonywania testów skóry. Wypełniacz jest elastyczny, miękki i ma jednorodną konsystencję identyczną z tkanką pacjenta jest więc niewidoczny i niewyczuwalny.

Efekty i korzyści wypełniania kwasem hialuronowym

Zabieg gwarantuje natychmiastowe efekty. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może wrócić do normalnego życia. Wchłaniający się wypełniacz zapewnia doskonałe nawilżenie okolicznych tkanek dając tym samym efekt wypoczętej i zdrowej skóry. Czasami po zabiegu występuje niewielki obrzęk i zaczerwienienie, które znika najdalej po 2-3 dniach.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do tego typu zabiegu jest, ciąża i karmienie, choroby o podłożu autoimmunologicznym, skłonność do powstawania blizn przerostowych, stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik), nadwrażliwość na kwas hialuronowy, choroby nowotworowe.

Czas trwania zabiegu

Zabieg trwa około 30 – 60 minut. Po zabiegu od razu możesz wrócić do codziennych obowiązków.

Specjalista wykonujący zabieg

lek. med. Magdalena Łuczak