Eye contour – ekspresowa odnowa skóry okolic oczu

Ekspresowa odnowa skóry okolic oczu

EYE CONTOUR – ZABIEG NA OKOLICE OCZU

Zabieg eye contour jest zabiegiem regenerującym skórę w okolicach oczu. Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna, cienka i pozbawiona odpowiedniej ilości gruczołów łojowych, przez co niezwykle szybko się starzeje. Żeby zapobiec pogarszaniu się stanu skóry w tych okolicach, trzeba działać jak najszybciej i z zastosowaniem naprawdę solidnych metod. Jedną ze skuteczniejszych metod jest właśnie zabieg eye coutour.

W okolicach oczu mamy bardzo mało podściółki tłuszczowej oraz włókien podporowych, przez co skóra w tym rejonie bardzo szybko traci jędrność i staje się sucha. To bardzo postarza i sprawia, że pogarsza się też samopoczucie. Oczy są przecież zwierciadłem duszy, a kiedy wyglądają źle, prezentujemy się smutno i staro. Czasami nawet jeden regenerujący zabieg eye contour jest w stanie znacząco odświeżyć spojrzenie i sprawić, że będziemy wyglądać młodziej.

Czym jest zabiegu Eye contour i jak się go wykonuje?

Zabieg eye contour jest zabiegiem, który ma na celu regenerację skóry wokół oczu. Zabieg dosłownie wypełnia zmarszczki, przez co skóra się napina. Do zabiegu eye coutour wykorzystuje się kilka preparatów. Na początku skóra jest oczyszczana i tonizowana, następnie nanosi się na nią dermoodbudowujący koncentrat, później nakłada się specjalną maskę z celulozy, a po zabiegu aplikowany zostaje na skórę specjalistycznym kremem wygładzającym.

Podczas zabiegu stosuje się następujące składniki:

  • HYACARE®FILLER – mikrosfery usieciowanego kwasu hialuronowego, których zadaniem jest nawilżenie skóry i wygładzenie zmarszczek.
  • EYELISS™ – preparat z trzema aktywnymi molekułami poprawiający przepływ limfy i redukującym opuchnięcia i objawy zmęczenia.
  • IDEALIFT™ – lipodipeptyd, którego zadaniem jest stymulowanie syntezy kolagenu i elastyny.
  • Matrykiny – niskocząsteczkowe peptydy przyspieszające odnowę skóry i zwiększające jej elastyczność oraz jędrność.
  • Bionanoceluloza – nanomateriał zbudowany z połączonym włókien celulozowych; doskonały nośnik składników aktywnych.

Dla kogo wskazany jest zabieg eye contour?

Zabieg eye contour jest przeznaczony dla osób z widocznymi zmarszczkami, cieniami, opuchlizną, suchością oraz utratą jędrności skóry i opadającymi powiekami. Najlepiej wykonać go już po 30 roku życia, szczególnie wtedy, kiedy na skórze są widoczne pierwsze oznaki fotostarzenia, czyli starzenia spowodowanego działaniem promieni słonecznych. Promienie słoneczne wyjątkowo źle wpływają na stan skóry, szczególnie tej wokół oczu i utrwalają wszelkie mankamenty, więc im szybciej zacznie się przeciwdziałać tym problemom, tym lepiej.

Efekty zabiegu Eye contour

Po zabiegu skóra okolic oczu jest intensywnie nawilżona, usunięte są objawy zmęczenia i opuchnięcia, następuje redukcja worków pod oczami i cieni oraz zmniejszenie się widoczność zmarszczek. Dodatkowo pobudzone są też fibroblasty, co wpływa na regenerację włókien podporowych, czyli kolagenu i elastyny. Zabieg można wykonać jednorazowo albo w serii 5-6 zabiegów raz w tygodniu. Seria zabiegów pozwala uzyskać zdecydowanie najlepsze efekty.

Czas trwania zabiegu eye contour

Szacunkowy czas zabiegu to ok. 45 min.

Eye contour – cena zabiegu

Kosz zabiegu eye contour wynosi 85 zł.